Różne oraz użyteczne użycie druku trójwymiarowego

Postęp techniczny w dzisiejszych dniach doprowadził, że możliwe się
stały rzeczy nieprawdopodobne. Czy rozumiesz, iż różne, w niniejszym także
również niecodzienne przedmioty można sobie po prostu wydrukować?
Tyczy się to nie tylko przykładowo szklanki na kawę
czarną, lecz także bardziej skomplikowanych w własnej konstrukcji produktów.
Służy do tego tak zwany druk przestrzenny wykorzystujące urządzenie o nazwie drukarka 3d .

Znajduje ona wykorzystanie w niezliczonych odnogach gospodarki – prototypy. Od druku zwykłych przedmiotów codziennego użytku, przez elementy urządzeń informatycznych do konstrukcji domów. Druk trójwymiarowy nierzadko też odnajduje wykorzystanie w medycynie. W takowym wypadku służy on do wydruku nie istniejących lub wadliwych części osoby ludzkiej, np. kości. NiesamowITa precyzja może zagwarantować doskonałe dopasowanie wydruku do konkretnych wykonań. Ciekawe jest także drukowanie różnych dostosowanych do prawdziwego przypadku protez.
produkcja

Autor: Ian D. Keating
Źródło: http://www.flickr.com

Wstępne próby stworzenia takich możliwości miały miejsce już w poł. lat 80-tych poprzedniego wieku. Koncepcje regularnie ewoluowały do formy znanej nam dzisiaj. Początkiem rewolucji w wydruku przestrzennym stał się zamysł RepRap , jaki tyczył się zbudowania samoreplikujących się drukarek. Odpowiednikiem tuszu w sprzęcie o pod nazwą drukarka 3d potrafią zostać nie wyłącznie wszelakie materiały nienaturalne, lecz również guma, metal, żywica .

Do zastosowań prywatnych stosuje się przeważnie różne typy tworzywa sztucznego natomiast drukarki wykorzystywane w fabrykach korzystają ze znacznie szerszej palety surowców. Na pewno namyślasz się się jak dużo może kosztować drukarka 3d? Więc od ok. 2 tys. i więcej.