Fotografia rodzinna i fotografia dziecięca jako szczególna, wieloletnia souvenir dla przyszłych

Niezależnie od tego, czy okazją są święta Bożego Narodzenia, czyjeś urodziny, czy też cokolwiek innego, każde duże zebranie członków bliższej i dalekiej rodziny jest okazją do zrobienia pamiątki jaką jest fotografia rodzinna. Udana fotografia rodzinna jest czymś, co po wielu latach stanowić może drogocenną pamiątkę, jeśli tylko wykonując ją będziemy pamiętać o niewielu naprawdę prostych wytycznych.

Fotografia rodzinna warszawa może być poczyniona też przez zawodowego fotografa.

dziecko

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Nieważne od tego, kogo fotografujemy, zawsze powinniśmy pamiętać o regule: nic na siłę. Jeżeli wiemy, że w całym wesołym grupie jedna osoba będzie miała urzędową powagę (i nikt nie będzie w stanie zmienić tego stanu rzeczy), to nie zmuszajmy jej do sztucznego uśmiechu. Zamiast tego pomyślmy, czy nie można by wykorzystać tego faktu na rzecz fotki. Postawmy naszego ponurego delikwenta w centrum kadru w otoczeniu uśmiechniętych twarzy a szybko przekonamy się, jak tego typuustawienie zamienia normalne fotografię w ciekawą opowieść.

Poza tym ważnym zdarzeniem w życiu Rodziny jest pierwsza fotografia noworodkowa- fotografia noworodkowa, odwiedź stronę. Pierwsze miesiące z pociechą obfitują w mnóstwo niesamowitych chwil. Nawet kompletny amator może je uwiecznić na zdjęciach. Fotografowanie latorośli, a w szczególności noworodków i niemowlaków, różni się bardzo od fotografowania dorosłych. Nie ma tutaj mowy o pozowaniu, tłumaczeniu maleńkiemu „modelowi”, jaką ma przybrać pozę, minę. Trzeba po prostu chwycić właściwy moment.

Fotografia noworodkowa może być wykonana już w pierwszych minutach życia dzieciątka. Czas na uchwycenie śpiącego noworodka położonego w

dziecko

Autor: Benedict Seah
Źródło: http://www.flickr.com

różnorodnych pozach trwa najczęściej do ukończenia przez dziecko dwóch tygodni. Im starszy dzieciak, tym śpi bardziej czujnie. Kolejny dobry czas na robienie fotografii pojawia się w chwili, kiedy potomek ma 4–5 miesięcy. Podpiera się wtedy dobrze na rączkach, a leżenie na brzuszku nie stanowi problemu.

Właściwie od tego chwili nie jest już ważny wiek potomka. Tylko techniczne, w takiego typu sesjach należy maksymalnie wykorzystać światło dzienne, bez doświetlania fleszem. Szczególnie istotne jest to w przypadku najmłodszych maluchów. Fotografie należy planować w porze, gdy do pomieszczenia wpada największa ilość światła.