Meblowanie niewielkiego mieszkania w stylu skandynawskim – ciekawe pomysły

Bardzo ważnym pomieszczeniem w domu jest korytarz. Jest on jednocześnie najbardziej problematyczny. Korytarz stanowi wizytówką domu, po jego wyglądzie możemy określić to, jak wygląda całe mieszkanie co zobaczymy dalej. Ważne, aby zrobił dobre pierwsze wrażenie.

przedpokój

Autor: Skagerak
Źródło: Calvado.pl
Olbrzymim problemem w wyposażeniu korytarza jest jego wielkość. Jest to zazwyczaj pomieszczenie małe, w którym należy dobrze pomyśleć czy wstawić jakiś niekonieczny ozdobnik. Przedpokój ma być oczywiście urządzony w tym samym stylu jak pozostałe pomieszczenia, albo co najmniej jego wygląd musi być w dużym stopniu ma związek z tym co zobaczymy przechodząc dalej.

Jeden ze stylów w jakim możemy urządzić mieszkanie, w tym przedpokój jest styl skandynawski. Sposób ten ma kilka cech, które trzeba uwzględnić planując przedpokój. Przedpokój w stylu skandynawskim powinien przede wszystkim być w pastelowych odcieniach. Po wejściu do mieszkania nie powinniśmy mieć wątpliwości, że stanowi ona kolor zdecydowanie dominujący. Ściany i drzwi mogą być z naturalnego drewna, a podłogi wykończone z jasnego drewna, albo płytek. Przeczytaj więcej informacji:

Gdy chcemy uniknąć nudy, warto przełamać biel kolorowymi gadżetami, byle nie przesadzić. Intensywne kolorystycznie mogą być np. wieszaki, pamiętajmy jednak aby nie miały zbyt wielu ozdób. Również ramy lustra, które jest ważnym elementem przedpokoju w stylu skandynawskim, powinno być w intensywniejszym kolorze. Dość modne i często wykorzystywane w tym stylu są również czarno-białe dywaniki. Więcej ciekawych informacji: kliknij

Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF

Autor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Sporą zaletą tego stylu jest to, że łatwo możemy optycznie powiększyć wnętrze. Korytarz zazwyczaj jest dość malutki, a jasny kolor sprawia, iż pomieszczenie wydaje się dużo bardziej przestronne. Co więcej jest także jaśniejsze, a raczej rzadko spotykamy okna w korytarzu.