Jak zadbać o bezpieczeństwo ulubionego gadżetu, czyli futerał może być niezbędny

Wiele osób ma obecnie smartfony. W pewnym stopniu zastępują one laptopa, gromadzone są na nich różnorakie dane, o ogromnej wartości dla nas.
Powyższe powody, a zapewne wiele osób umiałoby dodawać do nich następne, sprawiają, iż sprawy związane z bezpieczeństwem są dla nas niemalże priorytetowe.

Rysunek techniczny drukarki 3D

Autor: Damir Kovacec
Źródło: http://www.flickr.com
ebook

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chodzi tutaj jednakże wyłącznie o dobre zabezpieczenie wyświetlacza lub obudowy przed porysowaniem – z czymś takim z pewnością upora się każde etui na komórkę, przykładowo futerał Sony Xperia XA, jakie da się zakupić niemalże wszędzie. Ważniejsze jest sprawienie, aby nasz telefon nie dostał się w niewłaściwe ręce, a dokładniej, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do jego zawartości. Co zatem możemy zrobić, by tego uniknąć? Nie można pozostawiać telefonu w widocznych miejscach w miejscach publicznych, jeśli przykładowo jesteśmy w restauracji i idziemy do toalety, za każdym razem musimy zabrać telefon ze sobą. Musimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Po drugie, kiedy transportujemy telefon, musimy umieszczać go ukrytym miejscu: jeżeli w kieszeni to jedynie tej z przodu, a nie z tyłu, skąd każdy może błyskawicznie go wyciągnąć. Jeśli przenosimy telefon w torbie, nie może on znaleźć się w kieszeni na klapie, skąd także może on bardzo szybko zostać wyciągnięty.

Jeżeli takie rady to dla nas zbyt niewiele i chcemy jeszcze skuteczniej zabezpieczyć telefon, opłaca się zainwestować nie jedynie w pokrowiec, przykładowo etui Xiaomi Redmi 3 PRO, ale także nowoczesne, specjalistyczne oprogramowanie, jakie uniemożliwia dostęp do zawartości telefonu bez podania specjalnego kodu. To niezwykle efektywne zabezpieczenie, które cieszy się ogromną popularnością. Warto w nie zainwestować, szczególnie, jeżeli na telefonie przechowujemy wiele danych.