Gdzie stosowane są ochronniki przepięciowe? Do czego mogą służyć? Czy używa się ich także w fotowoltaice?

sprzęty elektryczne są poddane działaniu prądu o różnym nasileniu. Najczęściej takie nasilenie jest kontrolowane, jednak czasem bywa tak, że napięcie jest zbyt duże i w takim wypadku urządzenie jest zagrożone awarią.

Continue reading „Gdzie stosowane są ochronniki przepięciowe? Do czego mogą służyć? Czy używa się ich także w fotowoltaice?”

Gdy sprzęt elektryczny odmówił działania

Tzw. zmęczenie materiału w końcu dopadnie wszelkie urządzenia. To ogólnie znana prawda. Nawet jeśli są stworzone z najlepszej jakości elementów wraz upływem czasu z pewnością ulegną awariom.
typu urządzenia, które posiadamy w domach mogą doskonale nam służyć szereg lat, nawet, jeżeli ulegną zniszczeniu.

Continue reading „Gdy sprzęt elektryczny odmówił działania”

Zatrzymać to co najważniejsze

W naszym życiu jest mnóstwo istotnych uroczystości, które pragnęlibyśmy zachować na dłużej, a najlepszym na to sposobem jest zrobienie ujęć albo nakręcenie filmu. Oczywiście im lepszej jakości będą to fotografie albo filmy, tym wspanialsza będzie pamiątka, a co się z tym wiąże, tym również żywsze będą nasze wspomnienia w czasie ich przeglądania. Dlatego przygotowując się do ważnych zdarzeń powinniśmy zaopatrzyć się w wspaniałej jakości aparat fotograficzny, oraz w odpowiedniej wielkości kartę pamięci, tak abyśmy mogli całość zanotować.

Continue reading „Zatrzymać to co najważniejsze”