Antywirusy – jak dokonać najwłaściwszego wyboru?

Ciągły rozwój technologii, powoduje, iż ma ona wpływ na coraz więcej sfer naszego życia, pomaga nam nie tylko w pracy, ale stanowi również niezły sposób na rozrywkę. Rynek otwiera się na potrzeby klienteli i wypuszcza ciągle nowe modele urządzeń, które upraszczają nam życie.

Oczywiście jednym z popularniejszych urządzeń, jakich używamy codziennie i bez których większa część nas nie wyobraża sobie dnia, należy smart fon, który zawiera w sobie coraz większą ilość funkcji, jednakże istnieje kolejne urządzenie, które znacznie wpływa nie tylko na efektywność naszej pracy, ale również i na sposób w jaki spędzamy czas wolny. Mowa o laptopie. Komputer tego typu zawiera dużo plusów, nie dość, że jest stosunkowo lekki, to jeszcze możemy go zabrać ze sobą gdziekolwiek się udajemy. Skoro urządzenie to towarzyszy nam niemal w każdym miejscu i posiadamy do niego dostęp 24/7, istotne, by był bardzo dobrej jakości. W jaki sposób zatem wybrać laptopa, który będzie służył nam bardzo długo i działał bez problemów?

laptop marki apple

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

W Internecie odszukamy wiele poradników, które podpowiadają jakie właściwości musi dany laptop posiadać, by pełnił swoją rolę. Istnieje wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę przymierzając się do kupna takiego urządzenia. Jeśli chcemy, aby działały nam nim płynnie programy graficzne czy dobre jakościowo gry, należy mieć na uwadze to, że taki notebook winien mieć naprawdę świetne parametry – na pewno znajdą się specjaliści, którzy pomogą nam w dokonaniu wyboru i powiedzą jakie urządzenie kupić. Trzeba sobie zadać kilka podstawowych pytań, które uproszczą nam dokonanie wyboru-

Przede wszystkim musimy wiedzieć to gdzie będziemy laptopa używać – w pracy, w biurze, czy w domu? I do czego jest nam on potrzebny, jeżeli do zwyczajnego surfowania po Internecie i przyjmowania wiadomości elektronicznych, wiadomo, iż nie musimy inwestować w najlepszej jakości urządzenia, jednakże jeśli wykonujemy zawód architekta bądź grafika i nasz laptop musi umożliwić poprawne działanie rozmaitym programom graficznym, wtedy należy zainwestować w coś z wyższej półki. Obecnie do jednych z lepszych modeli zalicza się laptopy asus k50ij oraz fujitsu siemens amilo- siemens amilo.

laptop

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Obie marki mogą pochwalić się dobrą sławą, zatem na pewno będziemy zadowoleni wybierając ich urządzenia. Jeśli zainwestowaliśmy już w dobrej jakości laptopa, trzeba zatroszczyć się o jego ochronę. Dlatego też istnieją antywirusy, czyli programy, które dbają o bezpieczeństwo naszego urządzenia zapobiegając włamaniom czy wirusom, które utrudniają funkcjonowanie notebooka. Na rynku aktualnie mnóstwo jest gratisowych programów, które dzielnie radzą sobie z ochroną naszego notebooka, jednak jeżeli chcemy korzystać z pełnego wymiaru ochrony, warto taki program sobie kupić.